Konu : 1 - İş mülakatı soruları

Soru - 1 : Rakamlarla yazılan 12 basamağa kadar olan bir sayıyı yazıya çeviriniz.
Soru - 2 : Evli kadınlar isim listesindeki örneğin "Hülya Koçyiğit Soydan" şeklinde bir hücreye yazılmış isimdeki kızlık soyadını ayırarak "Hülya Soydan" ve "Koçyiğit" olarak iki ayrı hücreye yazdırınız.
Soru - 3 : Boş zamanlarda oynamak için bilgisayar 4 basamaklı bir sayı tutsun. Aynı rakam sadece bir kez kullanılabilir. Benim söylediğim sayıdaki isabetler için doğru yerdekilerin veya yanlış yerdekilerin sayısını söylesin. Ben en fazla 10 tahminde sayıyı bulayım. (Bulls&Cows oyunu)
Soru - 4 : Kelime cambazlığı olmayan %100 matematik sorusu . Üç matematik öğrencisi sohbet ederken biri diğerlerine "a ve b iki sayı tuttum. İpucu a <> b , a>1 , b>1 , (a+b) < 100. Birinize çarpımını, birinize toplamını söyleyeceğim. Bu sayıları bulun". İki matematikçi kağıt kalemle biraz uğraştıktan sonra Çarpım söylenen bulamadığını söylüyor, toplam söylenen "bulsaydın zaten attın tuttu diyecektim" diyor. Diğeri "sen böyle söyleyince gerçekten buldum" diyor. Toplam söylenen "sen bulduysan ben de buldum" diyor. Siz de bu konuşmalara göre iki sayıyı bulunuz.
Soru - 5 : Görünürde üç matematikçinin aslında seyircilerin yarıştığı bir yarışma. Sunucu 1'den 10'a kadar sayı yazılmış toplardan matematikçilere birer tane çektiriyor ve diğerleri görmeden kendisine vermesini istiyor. Sonra da "bu 3 sayının ya toplamını ya çarpımını size söyleyeceğim. Siz de diğer iki sayıyı bulacaksınız. İlk konuşma hakkı en küçük sayıyı çeken, sonra ortanca, sonra büyük çeken" diyor. Toplar çekilip sayı da söylendikten ve zaman dolduktan sonra sorduğu üç kişi de bulamıyorum diyor. Sonra bir daha soruyor yine üçü de sırayla bulamıyorum diyor. Üçüncü soruşta en küçük sayıyı çeken buldum diyor. Söylenen çarpım veya toplam kaçtır?

Yapım aşamasında. Test yayını. Her girişinizde farklı görebilirsiniz. Linkler çalışmayabilir.

Zor olan bir insanla anlaşmaktır.
Bir bilgisayar sizi asla yanlış anlamaz.